bannersvetlahora

 

IMG 20201004 094707

 

Spolek BD Světlá Hora je neziskovou organizací, kterou jsme založili za účelem cílené pomoci především v oblasti bydlení pro všechny naše spoluobčany, kteří si nejsou schopni pomoci sami, nebo jim není schopna pomoci rodina, protože ji prostě nemají a bohužel jim ve většině případech není schopen pomoci ani stát. Chceme a budeme se zaměřovat především na děti, které odchází z dětských domovů a nemají kam odejít. Především jim chceme zajistit první - "startovací" bydlení , pomoci s vytvořením základních životních návyků a řešením každodenních povinností a starostí, pro nás "ostatní" běžnými věcmi, jako je placení složenek, řešení smluv, hospodaření s penězi, styk s úřady apod. Jednou větou - "pomoci těmto dětem postavit se na vlastní nohy" a neskončit na ulici, jako bezdomovci nebo drogově závislými , ale stát se úspěšnými mladými lidmi. Vedle dětí z dětských domovů jsou to dále i maminky samoživitelky, které se ocitly ve složité životní situaci a potřebují na přechodnou dobu poskytnout bydlení. Budeme se ve spolupráci s dalšími organizacemi snažit pomoci i lidem bez domova, kteří o naši pomoc budou stát a obecně neodmítneme nikoho, kdo to bude opravdu potřebovat.

Název spolku vznikl podle našeho prvního projektu v obci Světlá Hora, kde jsme zakoupili bytový dům, jehož rekonstrukcí vznikne prvních 11 bytových jednotek. Na tento projekt se nám povedlo získat dotační titul v rámci programu "Sociální bydlení II". Pevně věříme, že v názvu Světlá Hora naši klienti objeví to "světlo" na konci cesty své nelehké životní situace a že tento první projekt je jen počátkem a zrodem rozvíjejícího se spolku s dalšími a dalšími projekty a přibývajícími byty a službami, které budeme pro naše klienty zajišťovat.

Samozřejmě přivítáme ve spolku všechny nadšence a dobrovolníky, kteří by se k nám rádi přidali a pomohli nám ve všech aktivitách a rozvoji spolku. Nejedná se jen o firmy, sponzory, dárce, ale i o jednotlivce, kteří nám pomohou fyzicky s budováním dalších projektů, přímou prací s klienty. Proto neváhejte a přidejte se k nám, někdy pomůže jen velmi málo, jen dobré slovo, rada, již nepotřebná skříň, hrnečky po babičce ....... :-) A navíc můžete získat nejen dobrý pocit z nezjištné pomoci, ale také nové přátele či dokonce novou rodinu !

 

Kontakt

Kontakt:

Ing. Zbyněk Šagát

775 269 268

zbynek.sagat@seznam.cz

 

IMG 20201004 094707

IMG 20201004 095004

IMG 20201004 094732

IMG 20201004 094953

 

607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz