Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

JANSKÉ LÁZNĚ

 

 

Město Janské Lázně se nachází v okrese Trutnov, kraj Královéhradecký. Žije zde 690 obyvatel.

Historickou dominantu města Janské Lázně tvoří kostel sv. Jana Křtitele. Ve městě Janské Lázně se nachází kolonáda, lázeňské domy a vily.

Rozhledna na Zlaté vyhlídce

Historie budov na Zlaté vyhlídce (Goldene Aussicht) spadá do období kolem roku 1880, kdy si zde jistý Wenzel Donth postavil malý dům s verandou pro občerstvení hostů z nedalekých Janských lázní. Vinzenz Donth, který boudu převzal na počátku 20. století, roku 1910 přistavěl velký taneční sál. Po první světové válce byla k objektu připojena přístavba s dvaceti vytápěnými pokoji, takže bouda byla připravena sloužit i během zimního období. V roce 1930 byla vybudována nová jídelna a hospodářské budovy s garážemi. Zlatá vyhlídka, jak byla tehdy nově nazývána, se postupně stávala velmi oblíbeným a vyhledávaným místem jak pro turisty, tak i pro konání různých společenských akcí. Zhruba do 30. let. 20. století zde fungovala i jednoduchá „rozhledna" v podobě asi 2 m vysokého čtyřhranného kamenného soklu s dřevěným zábradlím.

Po 2. sv. válce začala chata na Zlaté vyhlídce sloužit k podnikové rekreaci (závody Antonína Zápotockého z Jaroměře). Po roce 1989 vystřídal několik majitelů. Po čase byl však uzavřen.

Lepší časy nastaly s příchodem developerské společnosti Vyhlídka s.r.o., která chatu v období květen 2006 až konec roku 2008 zrekonstruovala a přeměnila na apartmánový dům s byty. Součástí projektu se stalo i přivedení vodovodní a kanalizační sítě a oprava místní příjezdové komunikace. Potěšitelný je jistě fakt, že projekt zahrnul i výstavbu železné rozhledny, která je 21 m vysoká, na vyhlídkovou plošinu ve výši 18 m vede 70 schodů. Rozhledna je volně přístupná.

bannercukrarnagrand

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz