Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

HORNÍ POUSTEVNA

 

 

Horní Poustevna je část města Dolní Poustevna v okrese Děčín. Nachází se na severu Dolní Poustevny. Prochází tudy železniční trať Rumburk–Sebnitz a silnice II/267. Je zde evidováno 129 adres. V roce 2011 zde trvale žilo 301 obyvatel.

Horní Poustevna je také název katastrálního území o rozloze 4,11 km2.[3] V katastrálním území Horní Poustevna leží i Karlín a Marketa.

 

PAMÁTKY DOLNÍ POUSTEVNA

V blízkosti hraničního přechodu se nalézá barokní socha Piety, která je s hrázděným domem č.p. 36 jedinou dolnopoustevenskou památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek ČR. Socha jest datována rokem 1748. Ve městě se také nalézá kostel Archanděla Michaela, který byl postaven v letech 1854 - 55 v pseudogotickém slohu, jednolodní s presbytářem trojboce uzavřeným. Oltáře jsou v témže slohu, na hlavním oltáři je pak obraz od J. Grusse z Litoměřic z roku 1826. V jižní části obce na cestě od I. stupně Základní školy se nachází německý evangelický kostelíček. A dále je ve městě několik památníků věnované obětem I. a II. světové války.

 

bannerdilnaumarketky

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz