Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

CHOTÍKOV

 

 

Chotíkov, dříve Kotíkov, je obec v Plzeňském kraji v okres Plzeň-sever. Žije v něm přibližně 1 200 obyvatel.

Vesnice Chotíkov byla založena na soutoku dvou pramenných větví potoka na úpatí vrchu Drsníku (nyní Krkavec, 504 m n.m.), z hlediska potřeb raně středověkého zemědělství ve značně vysoké a málo úrodné poloze. Tento fakt vede k domněnce, že Chotíkov nevznikl v počátečních fázích slovanského osidlování Plzeňska, ale až v době vrcholné kolonizace české země, někdy ve 12. či spíše ve 13. století. Tehdy totiž zlepšené klimatické podmínky a nově zavedené zemědělské postupy dovolily s úspěchem pěstovat obilí i v extrémních podmínkách na místech vyklučených lesů. Z Čech se tehdy obilí dokonce vyváželo do okolních zemí a feudálové se snažili osídlit a využít všechny své pozemky, jen trochu příhodné k obilnářské produkci.

Severovýchodně se nachází vrch Krkavec s nadmořskou výškou 504 m, východně Chotíkovský les a chráněné území Petrovka, jižně se nachází Chotíkovský rybník a jižní stranou protéká Chotíkovský potok a je zde Malešická skála.

Obcí prochází žlutá a červená turistická trasa. Aktivity pro děti připravuje také místní základní škola. Její součástí je také mateřská škola, venkovním aktivitám dětí slouží hřiště s umělým povrchem.

koreni banner 780x450 200903

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz