Kontakty

Adresa:

Vrchotovy Janovice 22,

257 53

Kontakt:

Roman Andres

Šikulaťka

732 906 107

romanandres@seznam.cz

 

Magda Andresová

Malované židličky

728 188 006

magda.andresova@gmail.com

 

E-SHOP

FLER - Malované židličky

 

FLER - Šikulaťka

 

 

 12340671 numtmsgiu b

bl nebe1 220x220

domek1 220x220

hladtko4 220x220

josefina1 220x220

koloto1 220x220

koumk velk 1web 220x220

velk materil web 220x220

velk truhl nov3 220x220

baner andres

 

MALOVANÉ ŽIDLIČKY jsou citlivě renovované školní židle, každá se svým příběhem a především originálním designem. K dispozici jsou čtyři velikosti - od židlí pro předškolní děti, až po židle, na které se pohodlně posadí dospělý. Židle a stolky mohou být zároveň herní prostor a inspirovat ke hře, anebo didaktický prostor, který podněcuje učení. V naší nabídce najdete židle a stolky s originálními „deskovými“ hrami, proplétačkami, krajinami, písmenky, číslicemi aj. K některým z nich jsme jako doplněk připravili autorské vystřihovánky. Chcete víc než jednu? Každá židle je originál, ale uděláme vám i sadu harmonicky ladících židliček pro sourozence, pro děti a rodiče nebo sadu se stolkem.

BYTOVÉ DOPLŇKY vyrábíme z opěrátek a sedátek našich židliček. Vyrábíme originální nástěnné hodiny, věšáky, tabule, vzkazníky, malířské palety aj. Inspirujte se v našem obchodě nebo nám rovnou napiště své přání a my vám připravíme zboží na zakázku (bez cenové přirážky). Recyklujeme s vášní!

DĚTSKÉ NÁŘADÍ Druhou naší zásadní myšlenkou je podpora rozvoje šikovnosti u dětí prostřednictvím funkčního dětského nářadí. Jsme přesvědčeni, že pokud dětem dopřejete skutečně funkční nářadí, které je koncipované pro ně a padne jim dobře do ruky, nikoli náhražku (plastovou imitaci), která nefunguje, má to na jejich rozvoj významně pozitivní vliv. Vyzkoušejte si to, budete příjemně překvapeni. Nářadí prodáváme jednotlivě, nebo ve zvýhodněných sadách. Pro domácí vyrábění nabízíme rovněž pracovní stoly za velmi výhodnou cenu.

DIDAKTICKÉ SADY ŠIKULAŤKA jsou naší novinkou. Hladké bukové laťky s přesnými rozměry z českých zdrojů skýtají obrovské možnosti pro rozvoj šikovnosti vašich dětí! Ve speciálně připravených sadách jsou kombinovány s dětským nářadím, spojovacím materiálem a dalšími dřevěnými díly za účelem cíleného rozvoje praktických polytechnických dovedností. Kromě rozvoje kreativity, jemné a hrubé motoriky, podporují naše sady u dětí pozornost, vytrvalost, cílevědomost, schopnost odhadu, konstrukce ze dřeva, práce s návodem, rytmus, spojování dílů tkaničkou, lepením a šroubováním, řezání, vrtání, měření, broušení, plánování své práce a mnoho dalšího. Laťky mohou fungovat i samostatně jako zábavná stavebnice, výuková pomůcka pro pracovní vyučování/tvořivé činnosti, tkací rám aj.

POŠTOVNÍ SCHRÁNKY našeho designu opatříme originální malbou podle Vašeho domu. Stačí poslat fotografii a objednat. Pošťák už nikdy nezabloudí :-)

 

  • nabytek_doplnky.jpg
  • papirohratky.jpg
  • vyrob_si_sam.jpg
  • zahradnik_truhlar_atd.jpg

 

 

Něco o malovaných židličkách ( píše Magda )
Jsem uprchlá Pražačka, která se našla ve své "Cestě z města". Počínaje pěstováním vlastních potravin, přes pečení chleba, vyrábění másla, sýrů, jogurtů, marmelád a jiných zavařeností, sirupů, sušení bylinek, konče kdo ví kde. S mým mužem jsme si našli a opravili starý dům pod lesem tak, aby jeho provoz byl úsporný a šetrný. Zahradu jsme přetvořili na útočiště naše i zvířecích obyvatel (domácích i divokých). Pozorujeme ten celoroční cvrkot a je nám dobře.
Profesně se věnuji zejména ilustracím. Z potřeby realizovat vlastní ilustrátorské projekty vznikly Papírohrátky. Baví mne vymýšlet úsporné a přitom nápadité věci z papíru, na jejichž vytvoření se děti mohou podílet, něco se přitom naučit, v něčem se zdokonalit, a které posléze slouží ke hře nebo jako herní prostor snadno sbalitelný na cesty. Z rodinného učitelského prokletí se vykupuji malováním školního nábytku.

Pravda, pedagogické vzdělání a několikaletá praxe mě neminuly, ale propojila jsem je se vzděláním výtvarným, čímž vzniklo smysluplné podhoubí pro tvorbu didaktických a populárně naučných ilustrací, vytváření učebních pomůcek, výtvarně-didaktické převyprávění odborných témat. Čas od času vedu tvořivé dílny nebo semináře v oblasti vzdělávání.

Něco o Šikulaťkách ( píše Roman )

Když jsme se před léty přestěhovali na venkov, umožnilo mi to mj. mít svoji dílnu a zkušenost a radost z vyrábění zprostředkovat svým dětem. Viděl jsem, jak to funguje a rozvíjí je to. Jsem původně učitel, ale školství jsem opustil a pracoval v neziskovce na úseku vzdělávání. Moje zkušenost z domova dala vzniknout projektu ŠIKULA, který pomohl desítkám mateřských škol začít s dětmi vyrábět. Následovala řada řemeslných dílen a projektů na podporu šikovnosti dětí. Ale nejvíc mě baví nynější „volná noha“. Nadále pomáhám školám s polytechnickou a environmentální výchovou jako lektor seminářů pro učitele či konzultant vzdělávacích projektů. Dost s manželkou spolupracujeme, vytváříme návody, pomůcky a metodiky, ale také různé bytové doplňky.
Většinu nápadů na vyrábění testuji na svých dětech už od jejich mrněcího věku. Neustále hledám způsob, jak by děti mohly snadno začít vyrábět doma nebo ve škole. Tak vznikly didaktické sady ŠIKULAŤKA.

 

lavice lesn1 220x220

lesn pinou1 220x220

luk1 220x220

mlnek v1 220x220

obr velryba 220x220

papirohratky grosak 220x220

paprohrtky domek1 220x220

pokosnice1 220x220

polrn lika 220x220

sovmyuoamcwhpj b 220x220

tatra vystihovnka1 220x220

trilobiti1 220x220

 

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz