logopanistukavcova

 

  • aktualni1.jpg
  • aktualni3.jpg
  • aktualni4.jpg
  • aktualni22.jpg

 

Vzít kus plechu a pomocí kladiva a ohně dát tvar svým představám. Kus kamene opracovat tak, aby vydal, co v něm je. Předat šperku vlídnost a teplo dřeva. Najít spřízněné povahy, které v hotovém kusu najdou část sebe sama a jsou schopné přijmout ho jako část své osobnosti. To je sen určité skupiny šperkařů, kteří stále ještě spoléhají na své ruce a své sny. Ubýváme. Díky době a místu, kde žijeme. Nespočítám, kolikrát už jsem odpovídala na otázky jako "ten řetěz je fakt ručně dělaný? Jste blázen? To je lité? Jak? V jakém programu jste to dělala?". V žádném. Držím se tvrzení, že odlévat se má jen to, co nelze udělat jinak. Proto se lité kusy v mé produkci dají spočítat na prstech jedné ruky. Pokud vosk, tak kompletně ručně opracovaný. Ano, řetězy dělám také ručně. Jen ve výjimečných případech používám prefabrikáty jako puzety, karabiny, mechaniky - to vše, na co lidská ruka a běžné vybavení nestačí.

Proč? Jaká je vlastně definice šperku? Pro mě je to odvedený kus práce, do kterého jsem zaklela svůj čas, životní energii, svojí sílu a zdraví. Artefakt, který budou dědit děti mých zákaznic. Něco, co se nerozpadne po pár letech a co nerozmetají momentální trendy a nálady médií a blogerek. Něco osobitého, co se rozhodně nelíbí každému. Mé šperky potřebují silného partnera, ať muže či ženu, který se jimi nenechá převálcovat. Pár takových osobností je nosí a jim patří má práce a můj dík.

Pokud je pro vás šperk pouze nerušícím doplňkem, pokud možno od mediálně oblíbeného autora či značky, neplýtvejte tu svým časem. Tolik ho nikdo z nás nemá.

V textové části webu se postupně dozvíte o technikách, které při práci používám. Dočtete se, proč některé z kolekcí a řad vznikly, na jakých základech jsou vystavěné. Ráda bych zde vybudovala prostor, kde budu moci bez omezení psát co je třeba. Je zde sekce s kontakty, které můžete využít. Neostýchejte se napsat, za skutečný dialog jsem vděčná.

Kromě volně vytvořených šperků pracuji i na zakázku v oboru šperk, loutková scénografie či ilustrace. Více se o postupu dozvíte v příslušné sekci.

Stránky jsou neustále v procesu vzniku, proto prosím o trpělivost. Některé sekce jsou už ale plně funkční a tak vás tu srdečně vítám!

A. Š. D.

 

 

Kontakt Alena Štukavcová Doležalová

Adresa:

Alena Štukavcová Doležalová

Jižní 251,

Jablonec nad Nisou 468 01

Kontakt:

736 142 292

info@alenastukavcova.com

 

OBCHOD

WEB

 

2020 11 27 110833

2020 11 27 110919

2020 11 27 113047

2020 11 27 114748

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz