Najdemto

607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 facebookikonapng    youtubeikonapng

bannerbilov

bannerhabanson

koreni banner 780x450 200903

logopanmachacek

 

baner wudy

 

 

 

 PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

plzensky

Plzeňský kraj leží na jihozápadě Čech, v jižní části Západočeského kraje. Na severozápadě sousedí s Karlovarským krajem, na severu má kratičký úsek společné hranice s Ústeckým krajem, na severovýchodě hraničí se Středočeským krajem, na jihovýchodě s Jihočeským krajem. Nejdelší úsek společné hranice má s německou spolkovou zemí Bavorsko (Bayern) na jihozápadě.

V kraji působí řady významných firem z oblasti strojírenství (např. Škoda Transportation, TS Plzeň), výroby alkoholických nápojů (Bohemia Sekt Starý Plzenec, Stock Plzeň, Pivovar Prazdroj), keramické výroby, energetiky (Plzeňská teplárenská, Plzeňská energetika). V kraji působí také řady zemědělských firem a společností v oblasti obchodu a služeb.

 Plzeňský kraj se může pyšnit mnoha nej… v České republice. Za zmínku stojí X5 Rotunda sv. Petra a Pavla ve Starém Plzenci X5, která patří mezi nejstarší celistvě dochované architektonické památky na českém území. Dále se zde nachází nejstarší letiště v České republice – Plzeň-Bory. Najdete tu také mistrovská sakrální díla stavitelů Santiniho a Dientzenhofera, jako například Klášter v Kladrubech s kostelem Nanebevzetí Panny Marie založený roku 1115.

V průběhu celého roku se na různých místech regionu koná řada kulturních a společenských akcí. V jarním období jsou to především Slavnosti svobody pořádané k výročí osvobození naší země americkou armádou za 2. světové války. Pravidelnými akcemi jsou také tradiční jarmarky a trhy spojené s ukázkami středověkých řemesel a šermířských turnajů.

bannerpoteseniveskle

banercukrarnatouskov

83889028 2568950980055137 6238596213990490112 n

bannermarmelady

bannerudolicko

bannerspravka

banneriobleceni

 

 

 

607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz