Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

 

 

Frenštát pod Radhoštěm  je město v Moravskoslezském kraji, okrese Nový Jičín. Město Frenštát pod Radhoštěm leží uprostřed malebné krajiny Moravskoslezských Beskyd, mezi soutokem Lubiny a Lomné. Je vstupní bránou do CHKO Beskydy a střediskem horské turistiky a zimních sportů i díky nedalekým Pustevnám. Leží na železniční trati 323 a silnici I/58. Jeho historické jádro je od roku 2003 městskou památkovou zónou. Žije zde přibližně 11 tisíc obyvatel.

Město Frenštát pod Radhoštěm nabízí řadu památek, pamětihodností a turistických zajímavostí. Jeho historické jádro je od roku 2003 městskou památkovou zónou. Centru města dominuje náměstí s kašnou a novoromantická budova radnice, měšťanské domy v místě původní středověké zástavby, stavby ze 17. až 19. století s více či méně zachovanými interiéry a fasádami – napříkla čp. 2, 4, 12, 17–21. Na jihozápadní straně je dochováno podloubí i s historickou dlažbou z oblázků.

V letech 1889–1891 byla na místě původní radnice z roku 1796 postavena radnice nová. Realizace návrhu Antonína Tebicha z Brna byla svěřena staviteli Staňkovi z Valašského Meziříčí. Tato novoromantická budova měla původně sloužit škole. K tomuto účelu byla přikoupena sousední parcela domu čp. 38. V novém objektu budovy byla zřízena také spořitelna, strážnice a obchod. Radnice, dříve v nárožní poloze, je dnes řadová dvoupatrová stavba s podloubím a věží.
Na podloubí naproti vchodu do radnice je umístěna pamětní deska Jiřího Rašky, olympijského vítěze ve skocích na lyžích.

Radniční věž nabízí spolu s informačním centrem prohlídky a výstup na Radniční věž. Pohledem ze samotné věže se Vám rozprostře jako na dlani město Frenštát pod Radhoštěm a panorama Beskyd.

bannerrituall

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz