Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

UHERSKÝ OSTROH

 

 

Uherský Ostroh je město v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji, 11 km jihozápadně od Uherského Hradiště na řece Moravě. Žije zde přibližně 4 300 obyvatel.

Město Uherský Ostroh, jak ho známe dnes, vzniklo relativně nedávno – až v roce 1947, kdy došlo ke sloučení města Uherský Ostroh s do té doby samostatným městysem Ostrožské Předměstí a obcí Kvačice. Ve městě se nachází několik architektonických skvostů, které přitahují pozornost turistů.

V historickém centru, jež bylo v roce 1990 vyhlášeno městskou památkovou zónou, najdete renesanční zámek z 16. století s nádvořím obklopeným arkádami. Střed města tvoří náměstí Sv. Ondřeje trianglového tvaru po obvodě s výstavnými měšťanskými domy.

Jeho dominantou je pozdně barokně-klasicistní stavba farního kostela sv. Ondřeje vybudovaného v letech 1751 – 1758, jenž svým výrazným průčelím vystupujícím z řady okolních domů vévodí celému prostoru náměstí. Ve stínu dvou lip uprostřed náměstí stojí pamětní kříž z roku 1774.

Z historických památek je nejvýznačnější stavbou zámek. Původně obranný hrad z 13. století byl přestavěn v letech 1560 – 1570 pány z Kunovic v moderní renesanční zámek se zámeckým parkem. V současnosti zámek slouží potřebám městského úřadu a městské knihovny. V jeho těsném sousedství ve zcela nově zrekonstruovaných bývalých hospodářských budovách zámeckého areálu (přízámčí) se nachází šicí dílna lidových krojů společnosti Lidové tradice a řemesla, o.p.s., informační centrum a ubytování v apartmánech.

06

 

 

bannerlidovetradice2

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz