Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

VROUTEK

 

Vroutek (německy Rudig nebo také Rüdig) je město pět kilometrů jižně od Podbořan v okrese Louny v Ústeckém kraji. Žije zde přibližně 1 800 obyvatel, z toho ve městě samotném asi 1600 obyvatel.

Vroutek se nachází na horním toku potoka Podhora u jihovýchodního úpatí Doupovských hor v Rakovnické pahorkatině. Přes město vede silnice č. 226 mezi Podbořany a Chýšemi. Sousední města jsou Buškovice a Podbořany na severu, Valov na severovýchodě, Mukoděly na jihovýchodě, Vidhostice na jihu, Drahonice, Vesce a Lužec na jihozápadě, Dětaň na západě a Kružín na severozápadě.

Ve Vroutku je k vidění mhoho zajímavého. Nejen bohatou historií se může Vroutek pochlubit.

Ze stavebních památek je největší pamětihodností románský kostel sv. Jakuba Většího ve Vroutku v blízkosti Karlovarské ulice. Kostel byl postaven počátkem 13. století. Za kostelem je budova sýpky v areálu statku, která také podléhá ochraně
památkářů. Přes silnici najdeme areál kostela sv. Jana Křtitele,kde evidujeme mezi pamětihodnosti jak kostel tak ohradní zeď. Kostel byl postaven v roce 1726 na místě původního dřevěného kostelíku.

Na náměstí Míru ve Vroutku je barokní sloup s Pietou zvaný morový. Tato dominanta byla postavena v roce 1714 na památku zažehnání morové nákazy. Na náměstí dále stojí významný objekt z konce 18. století a tím je budova s čp. 1. Dříve zde bývala radnice později kino a dnes jsou v budově dva byty a pohostinství s barem. Dalším chráněným objektem na náměstí je budova čp. 164. Tento bývalý hotel následně zdravotní středisko a nakonec pekárna je v soukromých rukou a žádá si rekonstrukci. Na náměstí najdeme vzácnou lípu kavkazskou pana RNDr. Pyška Antonína CSc.

 

banerdrogerievroutek

banerreznictvivroutek

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz